ANDRZEJKI Z MUZEUM

Sokólski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Ziemi Sokólskiej serdecznie zapraszają na wróżby andrzejkowe oraz tradycyjne gry i zabawy dla dzieci. Sięgniemy do naszej przeszłości i wykorzystamy umiejętności naszych babć i dziadków do przewidywania przyszłości. Powróżymy z wosku, butów, imion. Pobawimy się w dawne gry i zabawy – mało obecnie znane, dawniej powszechnie lubiane. Spotykamy się w sobotę 25 listopada o godzinie 11 w Kawiarni „Lira” przy Ośrodku Kultury. Udział bezpłatny.

 

 

 

 

 

 

WARSZTATY „ZIOŁOWE NAPITKI: OCET OGNISTY”

Zapraszamy na ostatnie warsztaty z cyklu „Ogródek w mieście” prowadzone przez Agnieszka Prymaka z Zielska Kolonia. Tym razem przygotujemy wspólnie rozgrzewający cydr – zwany ognistym octem. Spotykamy się tradycyjnie w Muzeum w piątek 24 listopada o godzinie 17.00. Zapisy w Muzeum – 857112486 lub muzeum.sokolka@gmail.com. Uczestników prosimy o przyniesienie litrowego słoja z nakrętką. Zachęcamy też do zaprezentowania swojego dorobku w zakresie ziołowych napitków. Dofinansowano w ramach programu Działaj Lokalnie X 2017 realizowanego przez ośrodek Działaj Lokalnie w Sokółce – Sokólski Fundusz Lokalny.

 

 

 

WARSZTATY TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „PRACOWNIA ZABAWEK LUDOWYCH”

Dla grup zorganizowanych mamy ciekawą propozycję warsztatową w związku z wystawą. Zapraszamy na zajęcia plastyczne z wykorzystaniem prac Pana Marka Szyszki. Koszt zajęć 5 zł za osobę, Czas trwania ok 45 min., realizacja – po uzgodnieniu godziny i dnia w terminie od 15 listopada do 15 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-14.30. Liczba uczestników – do 25 osób. Obowiązują zapisy! Zainteresowanych prosimy o kontakt z Muzeum: 85 711 24 86 lub muzeum.sokolka@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona.